28 Март 2024, 18:25 Днес (11) | Вчера (12)

20 Септември 2013 18:00 ИНСМАРКЕТ по статията работи:
A+ A-
Последна редакция: 20 септември 2013, 17:29
Миналогодишните призьори

13 отбора сънуват купата на АБЗ

За втора поредна година българските застрахователи излизат на зеления терен, за да премерят сили във Втория турнир по минифутбол за Купата на Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ).

Състезанието ще се състои в периода 21-29 септември 2013 г.

В турнира ще участват представители на 13 застрахователни компании: Алианц България, Армеец, Булстрад ВИГ, Булстрад Живот ВИГ, Виктория, Дженерали България, ДЗИ, Интерамерикан България, ING Животозастраховане, Лев Инс, Метлайф, ХДИ Застраховане и Уника.

Мачовете ще се играят на покритите футболни игрища на ФК „ДИТ СПОРТ” в столичния квартал Драгалевци, а първите срещи са на 22 септември от 11:00 ч.

Честта да открият турнира ще имат четири тима, като жребият отпредели отборът на ДЗИ да срещне този на Уника, а Метлайф да се изправи срещу Алианц България.

Техническата организацията на събитието отново е поверена на застрахователния портал ИНСМАРКЕТ.

От тази година турнирът има благотворителна цел, като за всяко издание каузата ще е различна. През 2013 г. ще бъдат подпомогнати децата-спортисти с ментални проблеми, членуващи в движението „Спешъл Олимпикс-България“. Състезанията на малките спортисти са по футбол и ще се проведат в 12 града у нас през април 2014 г., а през септември с.г. децата ще участват в Европейските летни игри `2014 в Антверпен (Белгия).

Миналата година АБЗ организира футболния празник по повод 20 години от учредяването на браншовата организация. Срещите се оказаха много оспорвани и едновременно с това преминаха при голям интерес и желание турнирът да се превърне в ежегоден.

Първият носител на приза стана отборът на ДЗИ, след като отстрани в силно оспорван мач противника от Бул Инс. Лев Инс си осигури безпроблемно третото място, побеждавайки отбора на Булстрад. ИНСМАРКЕТ учреди своя награда за феърплей и първият й носител стана тимът на ХДИ.

Със сигурност тази година ще има поне един нов призьор, защото отборът на Бул Инс се отказа от участие поради многото контузени състезатели. Дали останалите ще защитят честта, предстои да видим.

И тази година организаторите са осигурили купи за отборите, класирали се на І-во, ІІ-ро и ІІІ-то място и индивидуални медали за състезателите на отборите, класирали се на І-во, ІІ-ро и ІІІ-то място.

Награждаването на победителите ще се състои на специална церемония в Деня на българския застраховател, на 1 октомври.

ИНСМАРКЕТ ще следи отблизо турнира и ще информира своевременно за неговото развитие.

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Валидни за 16:10 28 Март 2024