Повечето българи биха пуснали жалба, сочи анкета
Българите по традиция се разделяме почти на кантар в мненията си, щом стане дума да избираме нещо. Независимо дали ще е песен, домати от пазара или услуга, част от сънародниците ни са категорично "за", друга част – почти равна на първата – са категорично "против" нещото, за което се гласува. Така е в политиката, футбола, вярата, както и по други утвърдени в спора въпроси. Ето защо не е изненада, че при поредната анкета на ИНСМАРКЕТ мненията на гласувалите се групираха почти поравно "за" и "против".
На въпрос "Бихте ли се жалвали срещу пътен полицай, ако ви иска рушвет" почти половината от гласувалите (49,7%) са категорични, че ще упражнят правото си на съвестни граждани.
При това 29,4% ще подадат жалба, ако бъдат спрени без причина; 11,1 на сто са категорични, че ще се жалят срещу всякакъв тип полиция, дори и срещу легналите полицаи. 9,2% обещават да подават жалби
щом тръгне обещаната от МВР "гореща линия".
На другия полюс са отказващите да се жалват - 42,46%.
За 24,2 на сто от отговорилите жалбата ще е загуба на време – все едно да се жалиш на арменския поп. За жалост, 11,9% активно укрепват сивия сектор, като избират отговор, че ценят времето си и предпочитат да дадат пари на ръка и да не се разправят. 6,5% са категорични, че българският пътен полицай е абсолютно неподкупен и затова няма да дадат рушвет.
7,8% са каруцарите – те не биха дали пари на ръка поради факта, че полицията не зачита каруците за превозно средство, от което могат да се изкарат пари и затова не спират водачите им.
Новата анкета е с аромат на Коледа и с усмивка - питаме ви дали чакате промоциите на застрахователите.