24 Април 2024, 23:04 Днес (12) | Вчера (6)

"Лев Инс" грабна титлата на 4-тия футболен турнир за Купата на АБЗ

27 Септември 2015 15:41 ИНСМАРКЕТ по статията работи: Insmarket
A+ A-
Последна редакция: 28 септември 2015, 16:42

Като негови подгласници се наложиха отборите на „Армеец“ и ДЗИ

Футболният тим на застрахователна компания "Лев Инс" триумфира на традиционния турнир по минифутбол за Купата на Асоциацията на българските застрахователи. Четвъртото издание на турнира се състоя на 26-27 септември т.г. на покритите игрища на спортните комплекси ДИТ "Спорт" и "Заимов" в София.
Шампионите завоюваха купата след оспорвани финали срещу силния отбор на "Армеец", които останаха втори. "Лев Инс" достигна финалите след общо три убедителни победи – над "Уника" с 6:1, "Ей Ай Джи" с 4:2, ДЗИ с 3:0 и "Армеец" - с 4:1. Така отборът вкара общо 17 гола, като допусна едва 4 в своята врата.
Вицешампионите пък се разписаха общо 19 пъти.
На полуфинала ДЗИ се класира на трето място, налагайки се над "Алианц" след изпълнение на дузпи с резултат 3:2.
Безапелационната звезда в нападение от минали турнири – Христо Николов от "Армеец", тази година записа 14 гола в своя актив  и заслужено взе приза "Голмайстор на шампионата".
При индивидуалните награди отборът на ДЗИ грабна приза за най-добре опазена врата, а наградата на ИНСМАРКЕТ за фейрплей отиде при "Ей Ай Джи".

Девет компании се включиха със свои отбори в превърналото се вече в традиция спортно състезание на бранша. Участие в турнира взеха застрахователи от компаниите: "Алианц България", "Армеец", "Групама", ДЗИ, "Евроинс", "Ей Ай Джи", "Лев Инс", "Уника", както и сборен отбор от "Дженерали" и "Виктория".

Четвъртото издание на турнира се оказа и най-резултатното досега. В редовното време паднаха общо 65 гола, а от дузпи – 26 точни попадения. При изиграни общо 420 минути головете са 91 или 4,61 попадения на минута.

Турнирът се провежда под егидата на Асоциацията на българските застрахователи, а ИНСМАРКЕТ  е техническият организатор на събитието.
В отборите се допускат само състезатели, които работят в застрахователните компании. Турнирът се провежда в съответствие с действащите правила за минифутбол на БФС.
Наградният фонд включва купи за първите три отбора и индивидуални медали за състезателите.

За любителите на статистиката припомняме шампионските тройки от това и предните издания на турнира: