Делът на държавния дълг към брутния вътрешен продукт възлиза на 16.8%
Държавният дълг в края на март възлиза на 6 884.8 млн. евро, от който вътрешният е 3 098.9 млн. евро, а външният е 3 785.9 млн. евро.
В номинално изражение дългът бележи увеличение приблизително с 225.5 млн. евро в сравнение с нивото, регистрирано в края на февруари. Това се дължи преди всичко на повишаването на размера на вътрешния дълг в резултат от новото вътрешно финансиране с ДЦК през месеца.
През март Министерството на финансите издаде една емисия на средносрочни съкровищни облигации от отворен тип, със срок 5 години, и две емисии на дългосрочни съкровищни облигации от отворен тип, със срок 7 години, деноминирана в евро и 10 години и 6 месеца.
В края на отчетния период делът на държавния дълг към брутния вътрешен продукт възлиза на 16.8%. В състава на този индикатор делът на външния държавен дълг е 9.2 %, а на вътрешния държавен дълг е 7.6 % от БВП. В структурата на държавния дълг в края на периода вътрешните задължения заемат дял от 45.0%, а външните - от 55.0 %. Като 52.1 % от дълга е деноминиран в евро, 33% в левове, 13.3% в щатски долари, а 1.6% в други валути.
Държавногарантираният дълг през месец март достига до 481,3 млн. евро. В номинално изражение държавногарантираният дълг бележи намаление приблизително с 13.2 млн. евро в сравнение с нивото регистрирано в края на предходния месец. Това се дължи главно на регистрираните през месеца погашения по външните държавногарантирани заеми. Към края на март вътрешните държавни гаранции са в размер 14.2 млн.евро.