"Еволюция на пенсионните модели" е организирана по повод 20 години от учредяването на браншовата пенсионна организация у нас
Какви са адекватните пенсии за Европа, кои са предизвикателствата пред пенсионните доходи, каква е ролята на допълнителното осигуряване в България – на тези и други въпоси ще бъде отговорена на започващата днес в София юбилейна международна конференция "Еволюция на пенсионните модели", организирана от Българската асоциация на дружествата за допълнително пенсионно осигуряване (БАДДПО) по случай нейната 20-та годишнина.
Основни лектори на конференцията ще бъдат: Мати Лепала - генерален секретар и изпълнителен директор на Европейската федерация на пенсионните фондове PensionsEuropе; Валдис Загорскис - ръководител екип "Пенсии" при ГД "Заетост, социални въпроси и приобщаване”, звено "Модернизация на съвременните пенсионни системи" на Европейската комисия; Стефани Пайе - анализатор частни пенсии, дирекция "Финансови въпроси и предприятия" на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР); Николай Славчев, БАДДПО, главен методолог в ПОД "Алианц България" АД.
За участие в конференцията са поканени и представители на международните институции в България - Международния валутен фонд, Европейската комисия, български депутати от Европейския парламент и др. В конференцията ще участват членове на българското правителство, ръководители и отговорни представители на Парламента на Република България, на Националния осигурителен институт, на Комисията за финансов надзор, на Икономическия и социален съвет, на националните работодателски и синдикални организации, както и на други държавни и неправителствени организации, които дават своя принос в осъществяване на пенсионната реформа в страната за усъвършенстване на законодателството в сферата на пенсионното осигуряване. В конференцията ще участват и представители на всички пенсионноосигурителни компании, управляващи допълнителните пенсионни фондове от втория и третия стълб на пенсионната система на страната.
ИНСМАРКЕТ е медия партньор на събитието.