Броят на афроамериканките, които умират от СПИН е седем пъти по-голям от броя на умиращите от тази болест бели жени
Доходите и расата сериозно влияят върху продължителността на живота на американките. Това сочат данните от проучване на отдела по здравеопазване на кметството в града, озаглавен "Рискове за жените.
Здравето на американките, живеещи в Ню Йорк", цитиран от Insurance Information Institute.
Жените от бедните градски райони живеят средно с пет години по-малко от американките, населяващи благополучните райони на града.
Афроамериканките живеят средно 77.5 години, белите жени - 82.2 години.
От изследването става ясно, че нивото на доходите не влияе върху продължителността на живота на латиноамериканките - те доживяват до 83.5 годишна възраст, изпреварвайки даже състоятелните
дами.
Независимо от факта, че представителките на различни раси имат своите дълголетници от мъжки пол, мъжете като цяло живеят по-кратко от жените.
Средностатистическият мъж, живеещ в Ню Йорк живее средно с шест години по-малко от жените.
Жените от бедните райони се хранят по-нездравословно, по-рядко ходят на профилактични медицински прегледи и по-често умират от сърдечно-съдови заболявания.
В резултат на множество фактори, бедните жени са по-дебели.
От наднормено тегло страдат 30% от афроамериканките, 26 на сто от латиноамериканките и десет процента от жените с произход Югоизточна Азия.
24% от всички жени регулярно се занимават със спорт, за разлика от 29 на сто от мъжете.
Сред петте причини, които най-често водят до смърт сред жените са: сърдечно-съдови заболявания, онкологични заболявания, болести на дихателните пътища и възпаление на белите дробове, диабет и
СПИН.
Броят на афроамериканките, които умират от СПИН е седем пъти по-голям от умиращите от тази болест бели жени.