Ако се съди по редовността на плащаните пенсионни вноски, политиците изглежда се чувстват по-сигурни в бъдещето си в сравнение с някои от тружениците на криминалния фронт.
Ако се съди по редовността на плащаните пенсионни вноски, политиците изглежда се чувстват по-сигурни в бъдещето си в сравнение с някои от тружениците на криминалния фронт. Другият вариант е да се чувстват по-недосегаеми за закона и общественото мнение за разлика от водещите герои в хрониките на МВР, които са сред най-изрядните платци на пенсионни осигуровки.
В момента всички работещи българи, родени след началото на 1960 г., са длъжни да трупат пари за първа пенсия в НОИ и отделно да внасят в частните универсални фондове за т.нар. втора пенсия.
Покойният Константин Димитров-Самоковеца например може и да не уважаваше митническото законодателство, но за разлика от немалко известни политици е бил изключително изряден към пенсионното осигуряване. Той е между тези, които са оставили на НОИ служебно да изберат пенсионния им фонд, но пък за сметка на това вноските му са правени редовно, включително и за декември 2003, въпреки че беше убит в началото на същия месец. Изчезналият през ноември Методи Методиев по прякор Илиенски пък сам е избрал универсален фонд, като е бил изключително изряден до момента, в който беше обявен в неизвестност. Димитрий Минев-Руснака, както и Румен Николов-Пашата от бившата групировка СИК също сами са избрали фонда си.
Те също са напълно редовни към НОИ и нямат пропусната вноска. Друг свързан с бившата СИК - Младен Михалев-Маджо, е служебно разпределен в "Съгласие". Той не се е издължил само за четири месеца през 2003 г. Антон Милтенов-Клюна пък явно не проявява никаква заинтересованост към пенсионната система в България, тъй като не само че не е упражнил избора си на фонд, но не е плащал и никакви вноски. Същото е и положението с Георги Илиев от бившата групировка ВИС, от когото "Доверие" не е видял нито лев, въпреки че Илиев е служебно разпределен там.