16 Април 2024, 20:56 Днес (11) | Вчера (10)

Състезание с косачки овърша тонове трева във Великобритания (видео)

13 Август 2013 15:32 ИНСМАРКЕТ по статията работи:
A+ A-
Последна редакция: 13 август 2013, 15:55
youtube.com

Всеки тим, състоящ се от трима души, трябваше да измине 406 обиколки по дългото километър и 37 метра трасе, за да спечели

Състезанията от Формула 1 са част от спортния календар на всеки фен на високите скорости. Надпреварите с косачки за трева обаче са нещо повече от страст. Това доказаха 30-те отбора, които пристигнаха в английското селце Файв Оукс, Западен Съсекс, за да участват в поредния кръг от световния шампионат. Всеки тим, състоящ се от трима души, трябваше да измине 406 обиколки по дългото километър и 37 метра трасе, за да спечели.

На пръв поглед начинанието изглежда доста лесно, но състезателите трябваше да се справят с огромното количество кал и прах.

"В тази страна се гордеем, че поддържаме моравите пред домовете си добре окосени. За мен е чест, че дадох старт на това състезание. Изискват се доста усилия и мъжество, за да управляваш косачка за трева като превозно средство", каза при откриването актьорът Уоруик Дейвис.

12-те часа на състезанието преминаха неусетно за участниците. Голяма част от тях обявиха, че ще дойдат пак и догодина. Победител в надпреварата стана отбор номер 27, който освен с купата си тръгна и с доста солидна сума.

Призьорите казаха, че ще използват парите за по-голяма косачка и ще почерпят приятели за победата си.

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Валидни за 16:10 16 Април 2024