05 Февруари 2025, 12:47 Днес (0) | Вчера (0)

Открит конфликт между Кремъл и Кишинев

23 Март 2006 10:06 Коммерсантъ по статията работи:
A+ A-

Кризата в руско-молдовските отношения, започнала през 2003 година, прерасна в открито противопоставяне

Кризата в руско-молдовските отношения, започнала през 2003 година, прерасна в открито противопоставяне. Използват се всички лостове за натиск, като Кремъл фактически пренебрегна статута си на посредник в приднестровския конфликт и демонстративно зае страната на Тираспол. Това пише в днешния си брой руският вестник Коммерсантъ.
Освен това Москва вече задейства икономически и силови структури в комплекс от твърди мерки, чрез които да накара Молдова не само да отслаби натиска върху Приднестровието, но и да се откаже от всички претенции върху непризнатата република.
Русия игнорира всички опити на Кишинев за решаване на острите проблеми на високо равнище, изтъква Комерсант. Според вестника е възможно Москва да прибегне до бойкот на молдовските стоки и до "газовия лост", като остави в резерв "по-болезнени
мерки", спрямо гастарбайтерите от Молдова, например. Нищо чудно в следващите годишни доклади във Вашингтон да се изразява загриженост по повод действията на Москва в постсъветското пространство. Сами ще си го изпросим - струва ли си? - пита авторът на материала.

 

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Валидни за 16:10 04 Февруари 2025
    Купува Продава БНБ  
USD 1.5915 1.5924 1.9036
GBP 2.4796 2.4887 2.3525
EUR 1.9560 1.9560 1.9558
Резултати | Архив