През 1896 година Уинстън Ленард Спенсър Чърчил, тогава млад офицер от 4-ти кралски хусарски полк, купува застраховка срещу злополука от Accident Insurance Company
Водещата Британска застрахователна компания Aviva е създадена след десетки сливания и придобивания през последните над 300 години.
Всички компании, влизащи в групата Aviva преминават на този общ бранд през лятото на 2009 година.
Десет години преди това групата носи името CGN, след сливането на двата застрахователя CGU и Norwich Union. Самата CGU се появява в резултат на по-ранно сливане между Commercial Union и General Accident през 1998 г.
В състава на групата е погълнатата през 1905 година тогава най-стара застрахователна компания в света Hand-in-Hand Fire and Life Insurance Society. Hand-in-Hand е създадена през 1696 г. в Лондон.
През 1896 година Уинстън Ленард Спенсър Чърчил, тогава млад офицер от 4-ти кралски хусарски полк, купува застраховка срещу злополука от Accident Insurance Company (основана през 1849 г.).
През 1958 г. вече като нобелов лауреат за литература и бивш министър в 13 британски кабинета, от които два пъти и като премиер, Чърчил получава от ръководството на Commercial Union, с което го уведомяват, че неговата полица се освобождава от по-нататъшни вноски, които ще бъдат покривани от застрахователя. Това продължава до смъртта му през 1965 година.
Commercial Union е компанията, която придобива през 1906 година Accident Insurance Company, издала полицата на Чърчил цели 62 години по-рано.
Всеки българин знае тежките думи, които изрича британският политик за българите и България.
Малко са тези, обаче, които са чували, че преди Първата световна война, той изрича куп ласкави думи за нас: „България неизбежно трябва да се устреми към Одрин, а с България целият Балкански полуостров ще мине на наша страна”.
В писмо до Грей Чърчил протестира против пасивното изчакване на събитията от външното министерство: „Аз съм изцяло в полза на това да играем играта така, че да получим България... Тя е голямата награда и чак когато разберем със сигурност, че тя няма да се присъедини към нас, можем да вземем предвид гръцките и сръбските интереси...”
На другия ден настоява още по-емоционално: „Засега сме в българския лагер, нека да останем в него. Тя (България) струва колкото останалите взети заедно и тя ще докара останалите”.
В меморандум от юли 1915 г. Чърчил пише:
„Ние трябва да спечелим България сега. България е силна, армията ѝ е готова, народът ѝ е уязвен от руските поражения, териториалните ѝ искания са справедливи и напълно отговарят на принципите за правата на народите, от които трябва да се ръководим. Само по себе си подтисничеството, упражнявано от сърбите в българските области в Македония, е голямо зло. Присъединяването на Кавала към Гърция след Втората балканска война се оказа както бе признато още тогава, долно дело”.
А това са някои от по-известните коментари на Чърчил за България:
„Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба"
„Тия, дето си казват "честита баня" - те ли са ни обявили война?" - по отношение на България, след като е научил, че е обявила война на Великобритания и САЩ.
„За да падне България трябва да падне само София.Тя трябва да бъде изравнена със земята и в развалините и да се засеят картофи“
„Държава на име България не трябва да съществува" - на Парижката мирна конференция.