05 Юни 2026, 21:50 Днес (2) | Вчера (1)

Председателят и заместник-председателите на КФН връчиха годишните награди в застраховането и пенсионното осигуряване

02 Октомври 2025 14:36 ИНСМАРКЕТ по статията работи: kalin
A+ A-
Последна редакция: 3 октомври 2025, 09:54
fsc.bg

В деня на застраховането председателят и заместник-председателите на КФН връчиха най-големите награди в сектора. Празникът събра представители на институции, академични среди и бизнеса. Сред официалните гости на събитието в столичния Гранд Хотел „Астория“ бяха председателят на Комисията за финансов надзор (КФН) Васил Големански и заместник-председателите Диана Йорданова и Пламен Данаилов.

"Застраховането е онзи невидим, но мощен щит, който защитава хората, бизнеса и държавата от рисковете на непредвидимото. То е мост между настоящето и бъдещето, инструмент за финансова стабилност, но и символ на солидарност. Климатичните промени, несигурността в търговските взаимоотношения и глобалните рискове са предизвикателства, с които застраховането трябва да се справи чрез засилена защита на потребителите и разработването на иновативни застрахователни решения. В тази мисия имате пълната подкрепа на Комисията за финансов надзор", заяви в изказването си Васил Големански.

"За мен е чест, че секторът вижда у нас диалогичен партньор. Подобряваме комуникацията с пазара, защото нашето разбиране е, че не само трябва да следим за спазването на реда и правилата, но трябва да сме и партньор, който ви подпомага в развитието на бизнеса", допълни председателят на КФН.

Председателят на КФН връчи отличието за "Застраховател на годината – Животозастраховане" на "ДЗИ – Животозастраховане" ЕАД, което бе отличено за своята силна пазарна позиция и доверие сред клиентите.

Голямата награда за "Застраховател на годината – Общо застраховане" взе ЗЕАД "Булстрад Виена Иншурънс Груп" – компания с дългогодишни традиции и утвърдено лидерство в сектора, а призът даде вицепремиерът Гроздан Караджов.

Зам-председателят Пламен Данаилов връчи няколко награди.

"Застраховател на годината – Най-динамично развиващо се дружество" за 2024 г. стана "Групама Застраховане" EАД, а призът "Застрахователeн брокер на годината – Общо застраховане" отиде при "Ес Ди Ай Груп" ЕАД. Данаилов  връчи отличието "За цялостен принос в развитието на българското застраховане" на фондация "Проф. д-р Велеслав Гаврийски" на Борислав Богоев, председател на Националното бюро на българските автомобилни застрахователи.

В рамките на церемонията бяха наградени и най-успешните пенсионноосигурителни дружества.

За "Пенсионноосигурително дружество на годината", за дейността по допълнително задължително пенсионно осигуряване, бе отличено ПОК "Доверие" АД. Диана Йорданова, зам.-председател на КФН, ръководещ управление "Осигурителен надзор", връчи приза на изпълнителните директори на компанията Николай Марев и Мирослав Маринов.

В конкурса "Застрахователи за обществото" омбудсманът Велислава Делчева отличи социално значими инициативи, а първа награда получи "Дженерали Застраховане" за проекта "The Human Safety Net България".

Особено вълнуващ момент беше и връчването на наградите "Пенсионноосигурително дружество на годината". Заместник-председателят на КФН Диана Йорданова връчи отличието на ПОК "Доверие" АД в категорията за допълнително задължително пенсионно осигуряване, а "Алианц България"АД бе наградено за заслугите си в доброволното пенсионно осигуряване. Отличието за най-динамично развитие в дейността си получи ПОК "Бъдеще"АД.

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Валидни за 16:10 11 Юли 2025
    Купува Продава БНБ  
USD 1.5915 1.5924 1.6703
GBP 2.4796 2.4887 2.2671
EUR 1.9560 1.9560 1.9558
Резултати | Архив