9% от клиентите на застрахователните компании изявяват намерения да ползват летните им отстъпки, показва анкета на INSURANCE.BG. Изследването не е представително, тъй като обхваща само използващите Интернет.
9% от клиентите на застрахователните компании изявяват намерение да ползват летните им отстъпки, показва анкета на INSURANCE.BG. Изследването не е представително, тъй като обхваща само използващите Интернет. Това може и да е добър процент за маркетинговите отдели, ако след това намеренията на потенциалните клиенти са били подкрепени от действия.
Близо една четвърт или 24% от анкетираните декларират, че вече са се застраховали, затова тях облекчението не ги засяга. Ако съпоставим броя на вече ползвалите услугата с този на хората, които имат някакъв интерес от летните промоции на застрахователите, може да стигнем до извод, че от подобни кампании има смисъл, тъй като може да добавят до 37.5 на сто нови клиенти.
Най-често срещащото се мнение, при около 38 % от от общо 971 участници в анкетата е “За какви промоции става дума”. Което означава, че рекламните послания на компаниите не са достигнали до голяма част от адресатите си.
Броят на недоволните, които не вярват на застрахователите е около 14 на сто. Този бранш се крепи основно на доверието, така че има над какво да работят застрахователите, за да подобрят своята репутация в очите на клиентите си.
9 процента са и хората, които не се застраховат, а 8 на сто смятат, че “не може и кино и сладолед” т.е. доброто прекарване на лятната отпуска е по-важно от застраховката.