26 Декември 2024, 15:38 Днес (0) | Вчера (0)

Гигабитов интернет достъп за бизнес клиенти пускат за първи път в България

11 Май 2016 14:50 ИНСМАРКЕТ по статията работи: Insmarket
A+ A-
Последна редакция: 11 май 2016, 13:07

Това е скорост 178 пъти по-висока от средната скорост на интернет в света

От днес в България стартира новата бизнес услуга cooolOffice, с която клиентите получават интернет достъп със скорост до 1 Gbps. Услугата е без аналог на българския пазар. 1 Gbps означава интернет със скорост от 1000 Mbps или 90 пъти повече от средната скорост на Интернета в България* и 178 пъти по-висока от средната скорост в света**.

С цена 69 лв. на месец тази изключителна в световен мащаб скорост на връзката става достъпна и за малкия и среден бизнес. По данни на НСИ 91% от фирмите в България имат достъп до Интернет, но по-голямата част от тях ползват предимно скорости до 100 Mbps.       

От гигабитовата услуга могат да се възползват бизнес клиенти на територията на Пловдив, София и Велико Търново. Услугата се предоставя през мрежа от най-ново поколение, изградена по технологията Direct Fiber To The Home (FTTH), при която всеки клиент разполага с отделно оптично влакно от техническия център директно до своя офис. Това, че оптичното влакно не е споделено с никой друг, осигурява максимално качествена, сигурна и безпроблемна връзка.                              
Гига бързият интернет позволява симетрични скорости на сваляне и качване с до 1000 Mbps и дава възможност на компаниите да развиват по-успешно дейността си и да повишават конкурентоспособността си.


Ето какво може да бъде направено със скорост от 1 Gbps:

Възползване от пълния потенциал на облачните технологии. Всеки офис вече ползва услуги като Dropbox, Google Drive или онлайн CRM системи, за да се оптимизира работата на техниката и служителите. Гигабитовата скорост позволява незабавен достъп до информацията в облака и мигновено автоматично записване на работата в клауда. Ако е необходимо да се прави онлайн back up на хард диска и информацията да се качи в облачна услуга, това ще може да бъде свършено в рамките на работния ден и няма да повлияе негативно върху продуктивността на служителите. Например, качването на 1TB със скорост от 1Gbps ще отнеме само 2 часа и 13 мин. Ако средната скорост на качване е 15 Mbps, същото би отнело 6 дни и 4 часа.
Стрийминг на видеа, филми и ТВ предавания. Гигабитовата скорост позволява стриймване на видео съдържание с 4К HD резолюция, както и Blu-ray видео, без закъснения или буфериране.
Все повече устройства са свързани към Интернет в офиса - компютри и лаптопи, таблети, смартфони, телевизори. В днешно време дори броят на устройствата превишава броя на хората в офиса, защото всеки ползва по няколко. Едновременното браузване понижава драстично скоростта на зареждане, но гигабитовата скорост е поне 10 пъти по-висока и всичко зарежда бързо.
Провеждане на конферентни видео връзки и уебинари. Високата скорост ще преобрази начина на комуникация с колеги и клиенти от цял свят. Служителите могат да ползват едновременно услуги като Google Hangouts, FaceТime и Skype, като се запази високо качеството на видео-връзката и липсват честите прекъсвания на разговорите или "замръзване” на картината, породени най-вече от недостатъчна скорост.
Качване и сваляне на файлове, снимки и видеа за секунди. В днешно време повечето смартфони имат камери, които правят снимки и видеа с висока резолюция. Колкото по-високо е качеството на файловете, толкова по-големи са те. Качването на тези файлове в социалните мрежи, приложенията за управление на проекти или клауда може да отнеме от няколколко минути до часове, в зависимост от размера. Компаниите често оставят качването на големи файлове през нощта, за да не натоварват връзката през работния ден. Случва се дори служителите да го правят отвкъщи. Със симетрична скорост до 1Gbps служителите вече могат да качват файлове със същата скорост, с която свалят.
Виртуална реалност (VR). Високата скорост предоставя неограничени възможности за приложение на VR в бизнеса - обучение на служители, симулационни среди, създаване на 3D модели, дори терапии за ефективно лечение на психични проблеми и фобии.

Широките възможности, които предоставя гигабитовата скорост, ще стимулират иновативните компании и отключат потенциала за създаването на нови продукти, услуги и приложения, които до този момент не са били възможни поради ограниченията в капацитета.

*Данните са от Akamai, State of The Internet Real-Time Map Vizualization. Средната скорост за България е 11 Mbps.
** Според доклада State of The Internet, Q4 2015, средната скорост на Интернета в световен мащаб е 5.6 Mbps.

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Валидни за 16:10 25 Декември 2024
    Купува Продава БНБ  
USD 1.5915 1.5924 1.8818
GBP 2.4796 2.4887 2.3565
EUR 1.9560 1.9560 1.9558
Резултати | Архив